K 1. Bezinkové brigádě přidalo ruku k dílu 51 lidí

MOOC DĚKUJEME !!! K první Bezinkové brigádě přidalo ruku k dílu 51 lidí, z toho 16 dětí, a 2 psi. Moc děkujeme i těm, co nám poskytli zázemí, nářadí, znalosti, rady, rostlinky, materiál aj.
Zasadili jsme přes sedmdesát jedlých rostlin a zamulčovali je tak, aby nám zdravě zakořenily a spokojeně si rostly k svému i našemu užitku. Proryli a prohnojili jsme budoucí permakulturní záhon ve tvaru půlměsíce, vybudovali jsme z beskydského kamene bylinnou spirálu, která bude na jaře dětmi osázena a postupně (s)jezena:), a vtiskli našemu území náš první pořádný otisk:) Pracovní atmosféra byla kouzelná, tvořivé odpoledne s velkou pohodou a radostí ze strany velkých i malých, tak jak má být, když vzniká společné dílo:) Když je dost rukou, je dost prostoru i na zastavení a povídání a to mám ráda! Děkuji všem za pomoc i podporu a těším se na další prožitky plné sdílení!

Byla to nádhera! Ještě jednou děkuju…

S láskou

Bezinka Lu

P.S. Fotky z akce najdete ve fotogalerii.

P1200502

Brigáda v Bezince v neděli 27.10. 2013

Milí přátelé myšlenky lesní školky Bezinky,

moc děkuji všem za radostné zapojení se do naší podzimní veselé tvořivé akce:) Po důkladném rozmýšlení jsem se rozhodla pro uskutečnění akce v NEDĚLI 27. října od 14 do maximálně 18 hodin! Děkuji i sobotním brigádníkům, vyzvedneme si vás jinou sobotu:)

Co se bude tvořit?
Tento týden se mi dostal do ruky rozpracovaný plán zahrady podle feng shui, který nám bude velmi nápomocen:) Budeme sadit stromy a keře, dále přemísťovat kousek sopky snefls a ještě jedné menší hromady, budeme chystat základy, anebo rovnou i realizovat stavbu bylinné spirály (tatra kamenů dnes dorazila na své místo), nachystáme permakulturní záhon(y), aby si ho děti mohly v dubnu rovnou osadit…
Jen mi selhalo hnojové spojení, proto neznáte někdo někoho, kdo by nám v Palkovicích daroval fůru hnoje a balík slámy?

Co s sebou?
Občerstvení zajistí lesní školka Bezinka, i když je třeba počítat s polníma podmínkama:) Nápoje i svačina a pamlsky na místě budou, pokud by některá úžasná tvořivá bytost chtěla přiložit ruku k dílu nějakou pečenou sezónní laskominou, poradujeme se všichni:) Je někdo ochoten starat se o jídelní vůz? Vše by bylo nachystáno, jen by se hlídalo zásobování:)

Nářadí: na místo doručíme 4 tačky, 4 lopaty, 2(3) rýče, 4 hrábě, 2 kýbly, teoreticky by to mohlo stačit, ale kdo máte možnost ještě vzít s sebou něco vlastního, vezměte prosím! Kdo ne, stačí tvořivá nálada a radost z akce:) Vítány jsou také konve i konvičky na vodu, malé motyčky:)

Děti jsou na akci určitě vítány, kdo bere poklady s sebou, napište, ať zajistím dostatečné množství sladké posily:) Jinak je terén de facto zkulturnělé pole, takže oblečení i obuv pro děti i dospělé opravdu jak do lesní školky se hodí:)

Rostliny k zasazení některé již přivezeme, některé budou nachystány v permakulturním zahradnictví v Ropici, kde bude úžasná paní Klusová čekat na předej nám, jsou nějací dobrovolníci, kteří by rádi vezli tyto poklady? Proplacení benzínu je možné, jedná se o akci tam a zpět cca 1 hodina, bylo by tedy dobré vyjet mezi 14 a 15 hodinou, my mezitím nachystáme díry! Pokud si chcete u nás zasadit vlastní rostlinu, i toto je určitě možné, jedlé rostliny vítány:)

Bezinkovské parkoviště jestě hotovo není, proto je třeba parkování každého auta promyslet, ale myslím, že kolem rozestavěného domova naší Ivanky Cvikové se vleze mnoho aut, pokusím se vše řídit, zkuste být proto dochvilní:) Nebo chce-li se někdo na této akci podílet coby koordinátor dopravy?
Pokud by k nám někdo rád jel a nemá auto, pak také napište a zkusíme domluvit spolujízdu:)

Místo setkání naleznete zde:
http://lkbezinka.cz/kontakt/

Ze srdce děkuji a aby jste věděli, o jakou úžasnou hromadu, já ji říkám sopka Snefls, se jedná, posílám v příloze:) Přemísťovat se bude jen menší část ze sv strany, jinak sopka zůstane:)

S láskou a vděčností

Bezinka Lu
czernoska(zavinac)email.cz

P.S.: Po rozloučení se s nedělní Bezinkou v prvním dni zimního času platí nabídka ochutnávky domácích likérů s možností přespání ve vlastním spacáku u nás v Třanovicích.

P1200337

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Radek Czerný. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.