Máme kuchaře – MUŽE

Mgr. Pavel Keprt – hlavní kuchař

Pavel

Vystudoval jsem učitelství zeměpisu pro střední školy v Ostravě a živím se jako učitel a překladatel angličtiny, ale jídlo a vaření je mou velkou součástí a toto bych rád předal s láskou a podle mého nejlepšího vědomí Bezince.

Většinu dětství a především svého dospělého života jsem strávil venku. Jako dítě pobíháním po odlehlých končinách Vsetínských vrchů a posledních několik let šlapáním a později především lezením po evropských horách a skalách. Kombinace sportu, pobytu v přírodě a „živé“ stravy je to, co mě maximálně naplňuje a dodává energii a sílu.

Jsem hluboce přesvědčen, že veškeré nemoci jsou způsobené nevhodným stravováním, negativním myšlením a strachem. Mám rád jednoduché věci, a to nejen v jídle. Strava, která má být člověku dokonalým zdrojem energie, prevencí a případně i lékem, má být jednoduchá a živá, co nejblíže Zemi. Prefabrikáty, polotovary a potraviny vystavované chemickým nebo jiným extrémním vlivům, obsahují jen pramálo původní výživové hodnoty a na takto ochuzeném palivu nejsme schopni naplno žít, jen přežívat. Potraviny, tak jak vyrostly ze Země a ještě lépe v našich vlastních zeměpisných podmínkách, jsou nejsilnější a schopny tak předat nejvíce síly nám. Podle těchto zásad se samozřejmě sám stravuji a s přítelkyní si připravujeme jídlo každý den. Cítím se perfektně, energie a síly mám na rozdávání a nemoc, včetně sezónních chřipek, nachlazení a viróz, je pro mě neznáme slovo.

Základem jídelníčku člověka středoevropského by podle mého názoru měla být co nejširší škála obilovin ve své nejpřirozenější podobě, celé zrno pšenice, žita, ovsa, ječmene. Naprosto přirozená a dokonalá plodina našich podmínek, která se z našeho jídelníčku zcela nepochopitelně vytratila, je pohanka. V Bezince proto budu dětem péct z těchto surovin např. vlastní housky a chleba. Obiloviny se snadno skladují, a proto jsou vhodné po celý rok.
Osobně mám velmi rád i rýži, byť není z našich končin.
Zeleninu a ovoce se snažím se volit podle sezóny. V létě je to jednoduché – co zahrada dá, vše čerstvé. V zimním období je výborné sušené ovoce (křížaly, švestky, hrušky, rozinky, brusinky,…), kořenová zelenina (řepa, celer, mrkev, petržel), zelí a brambory.
Luštěniny, kromě toho, že obsahují ohromné množství životu prospěšných látek a jsou velmi vydatné a v zimě spolehlivě zahřejí, jsou zároveň velmi vděčnou surovinou každého kuchaře, protože množství pokrmů, které z nich lze připravit, je takřka neomezené. Proto ony budou v Bezince součástí velké části týdenního menu.
Nakonec nesmím zapomenout na oříšky a semena. Tyto plody jsou pro mě vůbec nejvíc fascinující. Strom nebo rostlina v celé své dokonalosti a kráse schované v zrnku velikosti jednoho centimetru. Koncentrovaná životní síla.

Šťastné prožívání života a pestrá, živá strava jsou spojité nádoby. V Bezince společně vytvoříme takové stravovací podmínky, aby naše společné dny byly co nejradostnější. Ráj na Zemi je tady a teď!

Pozn.: Pavel bude v Bezince udávat směr stravování a 2 dny vařit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Radek Czerný. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.