Další muž v Bezince – vařící pedagog :-)

Narodil jsem se na okraji Ostravy, kde byty přechází do polí, potůčků a lesů. Což pro mne znamenalo být každý den venku a objevovat přírodu. K tomu odmala každý víkend na horských túrách, prázdniny na táborech a v lesích. S pozdějším věkem se přidalo plavání, kolo, běžky a vícedenní toulání po moravských krajích. Více než kilometry mě ale vždy zajímaly krásy přírody a nádhery  okamžiku- ležení na vyhřáté horské louce, pozorování ryb a raků v potoce, mohutná borovice na skále, západ slunce z kopců…

Na střední škole jsem ucítil potřebu být jiným ku prospěchu a začal jezdit jako instruktor na tábory a jiné pobyty. Nejdříve s nevidomými dospělými, pak s postiženými dětmi a poté dlouhodobě se sociálně znevýhodněnými dětmi.

Mezitím jsem vystudoval veterinu a teď pracuji jako veterinář pro hospodářská zvířata. Takže práce venku za každého počasí (v létě si to užívám víc) a poznávání zajímavých lidí snažících se odolávat tlaku většinové společnosti a žijících pokud možno v souladu s přírodou a s vnitřním klidem.

Po škole jsem ucítil, že už je čas se taky usadit a pomoci Zemi. Našel jsem si krásné místo s domečkem, polem a zahradou a ostatní už přišlo samo – skvělá manželka a nádherné děti (2007 Mikuláš, 2008 Rozárka, 2009 Ema).  A k tomu spousta různých zvířat k užitku a potěše (kůň, ovečky, králíci, kočky, psi, holubi, včely, kačeny, křepelky, andulka). Chceme žít co nejméně destruktivně vůči Zemi, takže jídlo se snažíme mít svoje nebo z blízkého okolí. Používáme všude co nejméně chemie. Snažíme se co nejvíce využít síly v nás a kolem nás.

Moc nás baví pracovat s dětmi, pomáhat jim najít svou cestu životem a trochu tím pomoci Zemi. Moje žena učí v Montessori škole, já pracuju s malými hasiči ve vesnici a v létě děláme doma tábory pro děti našich známých.

K mým zálibám kromě dětí, přírody a zvířat patří i vaření. Po vaření jen pro sebe přišlo uspokojení chuťových buněk celé rodiny a k tomu se občas přidá příprava jídla pro početné skupiny kamarádů a jejich děti.  Snažím se vařit zdravě, jednoduše a tradičně (ale ne tradice posledních čtyřiceti let).

Díky Bezince se mi podaří skloubit všechny mé záliby dohromady. Těším se.  

Pavel Dr., 1.3.2014

P.S. Pavel bude u nás vařit 2-3 dny v týdnu. Ale pokud bude potřeba, díky svým zkušenostem, hravě zaskočí i jako pedagog.

Pavel Drastich II

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Ivana Cviková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.