Tvořilka Švitořilka s reklamou na maminku a přáním

Kráčím domů, koukám všude okolo, samý billboard, samá reklama na různé věci (hlavně na ty, které vůbec nepotřebujeme), kroutím nad tím hlavou a náhle zničehonic něco ke mě letí. „Co je to? Ufo? Vypadá to jako, jako… klobouk! Na čem to proboha je? Jéééé, pozóóór na hlavu! Letíííí… Bum!“ No, naštěstí to moc nebolelo. Co je to?
Je to, je to… klobouk na pařezu! Ano, čtete správně – klobouk na pařezu!  Divíte se? Já vůbec ne. Jistě je to jedno z kouzel Tvořilky Švitořilky (a taky že jo).  

Sundám pařez i s kloboukem  ze své hlavy a při tom mi něco vypadne. To byste nevěřili – je to reklama na maminku! Už jste někdy reklamu na maminku viděli? Já tedy dosud ne.

Maminka

Tvořilka švitoří další reklamní slogany: Něžná pohlazení jedině v maminčině náručí! Jdete do světa? – Jedině s rancem plným buchet od maminky!  Potřebujete zašít díru na ponožce? – Zařídí maminka-šikulka!… Potřebujete cokoli vás napadne? – Maminka je tu, vždy připravena, 24 hodin denně! Ma-min-ka – nejhezčí, nejlepší, nejhodnější – ma-min-ka!

Maminky naše milované, tak všechno nejlepší k vašemu svátku! Buďte zdravé, šťastné, spokojené samy se sebou a svým životem, buďte své a silné, jasné ve svém záměru vymezit si v rodině prostor a čas pro to, abyste mohly dělat, co vás baví, nabíjí, pobyly samy se sebou, když to potřebujete, abyste byly takové, jak je to napsáno na začátku této dlouhé věty. Maminky naše milované, děkujeme za vaši lásku, laskavost, péči, obětavost, sílu, podporu, pozornost, energii.

—–

A co tatínkové? Taky se snaží, jasná věc. Mnozí z nich pracují od rána do večera, někteří jsou z toho v presu, stresu, děsu… (to snad ne…) Každopádně, je-li tatínek v tísni, potěšte ho písní! Zde tip – píseň Marie Rottrové Muž č. 1 (a ještě se u toho klíďo píďo naučíte počítat pozpátku od 4… – Táta je „Supr muž, supr muž, čtyři, tři, dva, jedna, už…“ J) A můžete tatínkovi zatančit společně s maminkou. J
http://www.youtube.com/watch?v=RE6wD9_GyMM

P.S. Autorem českého textu je Jaromír Nohavica.

Užijte si to celá rodina!

Pa, Blůďa

A závěrem malá poznámka… Co je vlastně ten Klobouk na Pařezu, co mi přistál na hlavě? Je to naprosto úžasný časopis – „dobrosrdečný nepravidelník pro všechny, co se rádi radují“. Je nekomerční a interaktivní, tj. je sestavován z příspěvků čtenářů a jejich přátel.  Pozor! – Je ručně psaný. Každé písmenko je vymazlené a nese energii svého autora. Několik výtisků je k nahlédnutí v Bezince, kdybyste měli zájem.
http://klobouknaparezu.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Ivana Cviková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.