LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2017

Tabory Bezinka 2017

Přihlášky, prosím, zde: http://goo.gl/forms/bce4pd40tY

Místo konání Palkovice: http://lkbezinka.cz/kontakt/palkovice/
Místo konáni Ostravice: http://lkbezinka.cz/kontakt/ostravice/

Týden s Ronjou, dcerou loupežníka

Znáte Ronju, dceru loupežníka? A Birka, syna nepřátelské loupežnické bandy? Vydejte se společně s nimi na dobrodružství, které číhá za každým stromem. Jen pozor na větrnice, které rády cuchají vlasy, bludičky, které vás mohou zlákat do podsvětí či pekelnou tlamu, do které můžete snadno spadnout.
Čeká nás týden plný napětí, boje, ale i smíchu a zábavy. Zabydlíme si loupežnický hrad na Mattisově hoře, vyrobíme si vlastní zbraně. Při toulkách v tajuplném lese možná potkáme i čumbrky, kteří se budou divit a ptát se: „Copa je to, toleto?“ Jestli se zkříží naše cesty s Borkovou bandou, dojde i na souboj, ale možná se nakonec z Ronji a Birka stane bratr a sestra a ze dvou nepřátelských band jedna loupežnická parta… 😉

Inspirováno knihou Astrid Lindgrenové: Ronja, dcera loupežníka

Z pohádky do pohádky

Hola, hola! Svoláváme všechny čarodejnice, ježibaby, princezny, hejkaly, draky, udatné rytíře, vodníky, víly a různá jiná pohádková stvoření, ale i „obyčejné“ děti , aby se přidali k našemu letnímu dobrodružství. Budeme putovat říší pohádek s těmi nejpovolanějšími průvodci. Těšit se můžete třeba na kořenářku Hátu, Ovčí babičku či Duhovou vílu.

V pohádce je možné všechno a co se stane, dopředu nikdy nevíte. Jedním si však můžete být jisti – nemine nás spousta zajímavých her v přírodě, tvoření a napínavých bojů dobra a zla…a jak to tak v pohádkách chodí, určitě to dobře dopadne!

Pravěk

Ocitneme se v době kamenné a vcítíme se do kůže dávných lovců a sběračů – neandrtálců. Prozkoumáme lesy okolo našeho tábořiště, loviště plná zvěře, ale i obrovských mamutů a šavlozubých tygrů,  na které si nalíčíme pasti. Objevíme na výpravě jeskyni Šipka na území Štramberka a přilehlé jeskynní obýváčky ve skalách, pro naši tlupu. Budeme vyrábět oštěpy, sekáče či luky a bojovat o životně důležitý oheň bez sirek. Budeme poznávat přírodu očima doby kamenné a možná si každý i najde svůj vzácný kámen, v němž bude kus zkameněliny doby dávných moří, před dobou ledovou…Uvaříme si jídlo na ohni, zkusíme jíst jen rukama a zažijeme pocit sběračů při sběru lesních plodů i bylin, na kterých si pochutnáme. A kdoví, snad nás nepřepadne jiná tlupa lačná našich dobrot a pokladů…