Zamyšlení nad dnem tatínků

Zamyšlení nad dnem tatínků

Když jsem na konci října přijela z dalšího prožitkového pobytu s intuitivní pedagogikou, uvědomila jsem si, že mnoho věcí v životě souvisí s nedostatkem mužů ve školství, které se pak projevuje úplně ve všem. Muži a ženy, to je asi půl na půl ve společnosti, tedy rovnováha a ta je nezbytná i v místech, kde chceme, aby vyrůstaly děti, aby se učily o životě, jak ho opravdu prožít, ne jen v radosti, někdy i smutku, ale opravdu prožít v celé kvalitě, kterou nám nabízí. Děti v rovnováze s ženským i mužským principem, tedy samy se sebou a takto mohou tvořit svůj život.

Tím, jak trávím mnoho času se školáky a je stejně holek, jako kluků, vnímám, že muži přemýšlí opravdu jinak a také přichází na věci a souvislosti jinými cestami. Zatím jsou děti obecně příliš mnoho času s ženami, ty dělají vše nejlépe jak umí a předávají také to nejlepší ze sebe, ale kluci/muži potřebují k růstu mužství muže, který jim bude předávat různé dovednosti přepestré šíře (proto je fajn společenství), aby mohli najít to své. Holčičky se zase potřebují potkávat s různými muži, aby se pak mužů nebály a uměly s nimi hovořit. A když člověk dělá to, co opravdu v životě dělat chce, pak je šťastný a o to by přeci při vzdělání mělo jít. Proto pro všechny, kdo se zůčastní dne otců, díky, že ukážete kus sebe dětem, ať je to cokoliv. Mohu-li doporučit, jen s nimi buďte, dovolte jim, aby vám děti ukázaly jejich oblíbená místa, naučily oblíbené hry, jen jim třeba nabídněte něco, co na tom místě napadlo dělat vás a užijte si to, zkuste se vcítit do té bytosti, kterou milujete nade vše a dopřejte to i sobě. Nás, ženy, prostě některé činnosti nenapadají, protože je neděláme a vy jo, takže užijte si dokonalý požitek z toho, jak úžasní jste pro svoje děti, pro všechny děti a to nejdůležitější, sami pro sebe, když se jen tak radujete a jste, s radostí tvoříte. Chceme dětem předat, že je život břímě nebo příjemný výlet?

Já jsem pro výlet a toto vše se bude dít na začátku prosince v bezince:)
Děkuji Vám, muži, že jste si dokázali najít čas doplnit Bezinku o Vás, vždyť je to společné dílo:)

Vyděláváte peníze, aby mohly takto vaše děti žít, můžete nahlédnout pod pokličku a zjistit, jak vlastně žijou, co dělají a tím pádem lépe nacházet témata ke společné řeči. Proto to pořádáme!

S láskou

Lucie Cz.

To je Patrik, náš pedagog. 🙂

Patrik

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Ivana Cviková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.